Liga 1 - Tuluz slavi Pešića, davljenici uhvatili slamku!

• 14. februar 2015.

• 22:51

Srpski internacionalac Aleksandar Pešić izrastao je u junaka Tuluza pošto je golom u završnici duela sa Renom doneo važan trijumf svojoj ekipi. Važne pobede u borbi za opstanak ostvarili su Evijan i Bastija.

Najinteresantnija utakmica subotnjeg dela programa 25. kola Lige 1 odigrana je još tokom popodneva na "Parku Prinčeva" a mečevi zakazani za 20 časova bili su važni ekipama koje se bore za opstanak u ligi.

Tuluz je pobedom nad Renom rezultatom 2:1 uhvatio dah u borbi za opstanak a sva tri boda "Ljubičastima" doneo je mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Pešić golom u 84. minutu susreta.

Bivši napadač Jagodine proveo je svih 90 minuta na terenu a desetak minuta pre kraja uspeo je da zatrese protivničku mrežu i tako donese Tuluzu osmu pobedu u sezoni.

U startnoj postavi Tuluza našao se i Uroš Spajić, dok je Pavle Ninkov utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Važne pobede u borbi za opstanak ostvarili su još Evijan i Bastija. Obe ekipe slavile su rezultatom 0:2 a Miloš Ninković nije bio u protokolu za duel sa Lensom.

Lil i Nica su podelili bodove u meču bez golova, dok je duel Monaka i Monpeljea odložen zbog obilnih padavina koje su pogodile južnu obalu Francuske.