Liga 1: Subotićev Sent Etjen odoleo i Marseju

petak 09.02.2018.
23:11

Na premijeri 25. kola francuskog šampionata, gledali smo jedan veoma zanimljiv duel.

EPA/IAN LANGSDON

Olimpik Marsej je na "Žofri Žišard" došao kao favorit, ali se kući vraćaju sa samo jednim osvojenim bodom, bilo je 2:2 (1:2).

Gosti su poveli već u četvrtom minutu, strelac je bio sjajni Floran Tovan.

Sakai je poslao loptu sa leve strane, Tovanom čuvar se sapleo i završio na zemlji, a bivši igrač Njukasla i Lila sjajnim volej udarcem, u padu, vara golmana domaće ekipe za 0:1.

Ipak, samo pet minuta kasnije, "Zeleni" dolaze do poravnanja, lopta je stigla do Mone-Pakea, koji je bio sam u kaznenom prostoru gostiju, te je lako savladao Mandandu za 1:1.

Marsej samo 10ak minuta kasnije dolazi do novo gola, Sar je odlično centrirao sa desne strane, a Sanson je postigao pogodak.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi konačan rezultat nakon pola sata igre u nastavku postavio Slovenac Berić, nakon nezgodnog centaršuta Bambe.

Neven Subotić je proveo svih 90 minuta u postavi domaćina.

Marsej ostaje drugi na tabeli, imaju 52 boda, 10 manje od vodećeg PSŽ uz utakmicu više, dok je Sent Etjen sa 12. na tabeli sa 30 osvojenih bodova.