Liga 1: Subotić zategao zadnju liniju, Sent Etjen preporođen

22:29

Od 20 sati odigrano je pet mečeva 26. kola francuskog šampionata, Sent Etjen nastavio sjajnu seriju.

EPA/IAN LANGSDON

Fudbaleri Sent Etjena su u zimskom prelaznom roku doveli četiri pojačanja, sa pozajmica su vratili dvojicu fudbalera i sa šest novih igrača su nezaustavljivi u francuskoj.

Nakon pobeda protiv Kaena (2:1), Amjena (0:2) i remija sa Olimpik Marsejom (2:2), sada su slavili na gostovanju Anžeu sa 0:1 (0:0).

Gol odluke pao je u drugom poluvremenu, strelac je bio Slovenac Robert Berić, koji je u januaru vraćen sa pozajmice u Anderlehtu.

On je iskoristio veliku grešku golmana domaće ekipe, koji je nakon centaršuta iz slobodnog udarca ispustio loptu u svom kaznenom prostoru, Berić je brzo reagovao i smestio loptu u nebranjenu mrežu Anžea.

Svih 90 minuta je u postavi Sent Etjena proveo i Neven Subotić, koji je u januaru stigao iz Borusije Dortmund.

U ostalim duelima Amjen i Tuluz su odigrali bez golova (0:0), Kane i Ren su odigrali zanimljiv meč, videli smo četiri gola, ali ne i pobednika (2:2), nerešno je bilo i u Monpeljeu gde je gostovao Gengan (1:1), dok je Troa slavio na svom stadionu protiv Meca (1:0).