Liga 1 - Subotić slavio u duelu sa Mitrovićem, "Kanarinci" sa igračem manje do tri boda

22:13

Večeras su odigrani mečevi zaostalog 23. kola francuskog šampionata.

asse.fr
asse.fr

Sent Etjen je na "Žofri Žišaru" ugostio ekipu Strazbura, domaći tim je slavio sa 2:1 (2:0).

Igrao se četvrti minut kada su "Zeleni" poveli, strelac je bio Robert Berić, na asistenciju Kolodžijedžaka.

Nekih 20ak minuta kasnije, Berić u ulozi asistenta, strelac ovoga puta kapiten Loik Peran.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti uspevaju da prepolove zaostatak u 73. minutu preko Da Košte.

Strazbur je bio bolji rival u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da poravnaju rezultat, sva tri boda ostaju Sent Etjenu.

Srpski internacionalci proveli su po 90 minuta na terenu, Subotić u dresu pobedničkog sastava, dok je Stefan Mitrović sa kapitenskom trakom predvodio poražene goste.

U drugom večerašnjem susretu, Kaen je ugostio Nant, a gosti su, iako brojčano inferiorni u većem delu susreta, uspeli da slave sa 0:1 (0:0).

Igrao se 26. minut kada je Žiroto dobio prvi žuti karton, drugi je zaradio osam minuta kasnije i morao je na tuširanje.

Ipak, Nant sa igračem manje dolazi do idealne prilike u 80. minutu, Điku je skrivio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Ronžir, koji je matirao Sambu za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, "Kanarinci" su izdržali sa igračem manje, te kući nose sva tri boda.

Sent Etjen - Strazbur 2:1
Kaen - Nant 0:1