17:15

Fudbaleri Sent Etjena uspeli su da dođu do boda u drugom kolu francuskog šampionata.

asse.fr
asse.fr

Na "La Menou" u Strazburu gostovao je Sent Etjen, na kraju nije bilo pobednika, meč je okončan rezultatom 1:1 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali se dogodio jedan vrlo bitan detalj.

Igrao se 18. minut, kada je srpski internacionalac Neven Subotić povukao napadača Strazbura, koji je bio u situaciju da izbije sam pred golmana gostiju, sudija Milo je procenio da je potez bivšeg štopera Borusije Dortmund za crveni karton, te ga je poslao na tuširanje.

Morali su gosti odmah da menjaju, na teren je ušao Kolodzijedžak, kasnije je i Mone-Pake morao da zameni Hamumu.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, Strazbur koristi brojčanu prednost, Gonkalveš postiže pogodak za 1:0.

U 84. minutu je trener Sent Etjena na teren poslao Mahtara Gaja i ispostavilo se da je to bio sjajan potez.

Samo četiri minuta kasnije, Debiši je ubacio loptu sa desne strane, ona je nekako došla do Gaja, koji u padu uspeva da uputi udarac i savlada golmana Strazbura za konačnih 1:1.

Treba dodati da je u postavi Strazbura od prvog minuta na terenu bio Stefan Mitrović i to sa kapitenskom trakom.

Strazubr: Sels, Lala, S. Mitrović, Martinez, Ćaći (Karole), Sisoko, Lajnard, Gonkalveš (Zamzemi), Martan, Tomason (Zoi), Da Košta

Sent Etjen: Rufije, Debiši, Peran, Subotić (crveni, 18. minut), Gabrijel, Selnes (Gaj), Mvila, Hamuma (Mone-Pake), Kazri, Kabela, Dioni (Kolodzijedžak)