• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. decembar 2014.

• 22:55

PSŽ će današnji dan završiti na prvom mestu, a pobede su danas zabeležile i trećeplasirana i četvrtoplasirana ekipa.

Zahvaljujući sjajnom Dijabateu ekipa Bordoa je slavila na svom terenu protiv neugodnog Lorijena koji je čak dva puta vodio u ovom meču. Ipak, sa dva pogotka od 64-66. minuta ovaj Senegalac koji je šansu dobio sa klupe doneo je tri boda Bordou u borbi za vrh tabele.

Na kraju - 3:2 u korist "Žirondinaca".

Isti rezultat je viđen u meču između Kaena i Nice, s tim što su ovoga puta slavili gosti. Kao i u prethodnoj utakmici, i ovde je viđen preokret, domaći su vodili sa 2:1, a onda je u drogom poluvremenu gostujuća ekipa preokrenula rezultat.

Golom Van Volfsvinkela ekipa Sent Etjena je savladala Bastiju rezultatom 1:0 i ostala na trećoj poziciji na tabeli francuskog šampionata. Bio je ovo treći vezani trijumf ekipe Sent Etjena.

Sjajni Monpelje je razbio Ren na gostujućem terenu, iako to niko nije očekivao od njih. Razbio samo ako pogledamo rezultat, zanimljivo da su domaći imali duplo više udaraca ka golu gostiju, dok su fudbaleri Monpeljea iz 5 šuteva u okvir gola savladali 4 puta golmana Koštila.