subota 31.10.2015.
22:19

U subotnjim mečevima 12. kola šampionata Francuske najubedljiviju pobedu ostvario je Sent Etjen. Lion se vratio na drugo mesto.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Ekipa Sent Etjena savladala je Rems sa ubedljivih 3-0 na svom terenu, i to zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, kada su postignuta sva tri gola.

Berić je u 63. minutu najavio trijumf Sent Etjena, usledio je autogol Onijangea, a konačnih 3-0 postavio je Ejserik u 83. minutu.

Bastija je golom Dialoa u 31. minutu savladala ekipu Kaena, dok je novajlija u ligi, GFC Ažaksjo bio još ubedljiviji protiv Bordoa - 2:0, golovima Larbija.

Uzbudljiv meč  odigrali su Gengam i Lorijen, završeno je bez pobednika, 2-2, uz po jedno isključenje na obe strane u finišu prvog poluvremena.Domaći su dva puta vodili, a Lorijen je do boda došao pogotkom Mukanđa u nadoknadi vremena.

Pobednika nije bilo ni u Tuluzu, gde je istoimeni tim remizirao sa Monpeljeom - 1:1. Od srpskih internacionalaca, priliku je dobio samo Pešić, i to u 88. minutu, dok Pavle Ninkov nije ni ulazio u igru.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa ostvario je Lion, koji je golom Buvea iz penala u 78. minutu savladao Trou.

Francuska, Liga 1 - 12. kolo

Sent Etjen - Rems 3-0

Bastija - Kaen 1-0

Ažaksjo - Bordo 2-0

Gengam - Lorijen 2-2

Tuluz - Monpelje 1-1

Troa - Lion 0-1