Liga 1: Sent Etjen i šesti put neporažen, pobede Rena i Anžea, remi u Mecu

22:06

U okviru 28. kola francuskog šampionata, večeras su od 20h odigrana četiri duela.

EPA/IAN LANGSDON

Sent Etjen je na "Žofri Žišaru" dočekao Dižon, na kraju je bilo 2:2 (1:1).

Poveli su gosti u 32. minutu preko Tavaresa, a samo tri minuta kasnije Berić je imao idealnu priliku da poravna rezultat, ali je promašio jedanaesterac.

Ispravio se Slovenac nekih 10ak minuta kasnije, kada je u nadoknadi vremena prvog dela igre postigao gol za izjednačenje.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, Said vraća prednost gostima, ali samo šest minuta kasnije, Berić postiže novi gol za 2:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Sent Etjen je nastavio sa dobrim rezultatima, šesti put zaredom su neporaženi (po tri trijumfa i remija), a Neven Subotić je još jednom proveo svih 90 minuta u postavi "Zelenih".

Ren je u istom terminu slavio na gostovanju u Amjenu, bilo je 0:2 (0:1) za favorizovanog rivala
.

Kazri je doveo goste u vođstvo u 41. minutu, da bi konačan rezultat u 86. minutu postavio Ismaila Sar.

Anže je sa 3:0 (1:0) savladao Gengan.

Poveli su već u prvom minutu, strelac je bio Tai. Akcije je sa centra potekla po desnoj strani, Kapel je ubacio loptu u kazneni prostor, a tamo je najbolji u skoku bio vezista Flavijen Tai.

Dugo je ovaj rezultat ostao na snazi, a sve je bilo jasno u 89. minutu, kada je Ekambi svojim 14. golom u sezoni povećao prednost domaće ekipe.

Konačan rezultat postavio je Traore u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Mec je dočekao Tuluz, na kraji nije bilo pobednika, utakmica je okončana sa 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u 32. minutu preko Nolana Rua, da bi konačan rezultat u 84. minutu postavio Adu.

Trenutno stanje na tabeli francuske Lige 1 pogledajte u nastavku.