19:20

Nastavljeno je 31. kolo francuskog prvenstva

twitter.com
twitter.com

Rem ostao u borbi za Ligu Evrope posle nerešenog rezultata sa drugoplasiranim Lilom (1:1), Tuluz iskoristio ranog igrača više za minimalnu pobedu nad Nantom (1:0), Monpelje izgubio na gostovanju u Nici sa 1:0.

Ako PSŽ pobedi večeras Strazbur, dobijamo prvog šampiona ove sezone u ligama 'Petice'.

U Remu smo videli sudar dva tima koja itekako imaju šanse sledeće sezone da predstavljaju francuski klupski fudbal u evropskim takmičenjima.

Prvo poluvreme je prošlo u inicijativi gostiju iz Lila, ali Remi je propustio najizgledniju priliku te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku igre Remz je taj koji ima izglednije šanse, ali su "Doge" te koje prvi stižu do vođstva.

Rem je nastavio da napada i to im se isplaćuje u 78. minutu kada Remi Udin postiže gol za izjednačenje, gol je prihvaćen posle konsultacije sa VAR-om.

Do kraja susreta domaći su imali i priliku za totalni preokret, ali slobodan udarac Čavarije je odbranjen od strane golmana Lila.

Nant je gostovao u Tuluzu, "Kanarinci" su imali igrača manje posle samo sedamnaest minuta igra, Žiroto je dobio direktan crveni zbog izrazito prljavog starta.

Domaći su najbolji priliku u prvom poluvremenu imali preko Gradela, ali iskusni veznjak je promašio penal.

Igrači Tuluza su stigli konačno do vođstva u 55. minutu nastavka, kada je Sila posle kornera i odbitka od stative postigao gol glavom.

Nant je i sa igračem manje imao inicijativu, ali momci koje sa klupe predvodi Halilhodžić nisu realizovali svoje šanse.

Od 17 časova videli smo susret Nice i Monpeljea, bitan meč pošto obe ekipe imaju šanse za plasman u Ligu Evrope naredne sezone.

Domaći tim je krenuo aktivnije i stižu do vođstva već u 20. minutu prvog poluvremena, Dante je iskoristio odličan centaršut iz slobodnog udarca.

Nica je imala isto dobru priliku da osigura sva tri boda, ali Sen-Maksimin propušta odličnu priliku jedan na jedan u 86. minutu,

Ipak ovaj promašaj nije koštao domaće, te je ostao rezultat još iz dvadesetog minuta.

Mihailo Ristić je odigrao prvih 60 minuta meča, dok je Petar Škuletić ušao u 81. minutu u postavi Monpeljea.

Remz - Lil 1:1
Tuluz - Nant 1:0
Nica - Monpelje 1:0