nedelja 27.01.2019.
17:10

Bivši igrači "Večitih" bez zapaženog učinka.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

U Ligi 1 Monpeljeu je gostovao Kaen, obe ekipe su želele da prekinu nepovoljnu seriju bez trijumfa.

Domaći već pet mečeva u najboljoj ligi Francuske ne znaju za pobedu dok gosti "poste" već tri meča.

Utakmica je počela kontrolom i ofanzivom domaćeg tima.

U prvom poluvremenu nije bilo golova te se završilo najnepopularnijimm rezultatom 0:0. Gostujući Kaen nije ni uputio pravi šut ka golu domaćih, dok je Monpelje je imao inicijativu ali za sada jalovu.

Početkom drugog poluvremena domaći nastavljaju svoju inicijativu.

Bivši igrač Crvene Zvezde Damien le Talek je ostao nemarkiran u šesnastercu, ali njegov odličan pokušaj brani Bris Samba.

Na sreću za Monpelje "odbijanac" koristi Gaetan Laborde i glavom postiže gol. 51. minut 1:0 za domaće!

Nastavljaju igrači domaćih pritisak i već ubrzo udvostručavaju svoju prednost.

Neverovatna deorganizacija je viđena u šesnastercu gostiju gde štoper Pol Bese komično postiže autogol.
59. minut domaći osiguravaju bodove 2:0!

Još jedna šansa je viđena u 69. minutu kada je strelac prvog gola Laborde mogao da postigne i svoj drugi pogodak na meču, ali je golman Kaena Samba sigurno intervenisao.

Do kraja ostaje 2:0, tako da su fudbaleri Monpeljea uspeli konačno da zabeleže pobedu i prekinu crni niz.

Sa ova tri boda zauzimaju šestu poziciju sa 35 bodova, dok se Kaen novim porazom sve više približava opasnoj zoni.

Mihailo Ristić i Petar Škuletić su ušli pri kraju utakmice, za domaće je još nastupao Le Talek do 66. minuta.