nedelja 06.10.2019.
18:59

Četvrti trijumf Remsa, koji nastavlja da se penje na tabeli francuskog šampionata.

EPA-EFE/YOAN VALAT

U okviru devetog kola Lige 1, Ren je na "Roažon Parku" dočekao Rems, gosti su odneli ceo plen, slavili su rezultatom 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, Rems je imao nekoliko dobrih prilika već u prvih 20 minuta, ali je Roman Salin bio raspoložen na golu domaćeg sastava.

U nastavku, nakon samo četiri minuta igre, gosti dolaze do prednosti, strelac je bio Dija.

Imao je sreće Rajković u 55. minutu, kada je Borižu pogodio stativu, da bi samo minut kasnije Rafinja pogodio prečku gola koji je čuvao reprezentativac Srbije.

Nastavila se inicijativa Rena, ali je udarac Traorea u 57. minutu otišao tik pored gola gostiju.

A onda, 66. minut, velika prilika za Nijanga, ali je Rajković sjajno intervenisao i sprečio bivšeg napadača Milana da dođe do pogotka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Remsa, koji je sada šesti na tabeli sa 14 bodova, dva više imaju od Rena, koji je nakon dobrog starta sezone pao na 10. mesto.

Rajković je imao tri upisane odbrane, jednu vrlo važnu u 66. minutu, a ovo je treći put u poslednja četiri susreta da je ostao nesavladan, primio je samo četiri gola na prvih devet mečeva u francuskom šampionatu.