nedelja 09.02.2020.
19:21

Bivši golman Crvene zvezde nije bio ni na klupi, Strazbur ubedljiv kod kuće.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Strazbura ubedljivo su slavili u 24. kolu francuskog šampionata protiv Remsa sa 3:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon pet minuta igre u nastavku domaćin stigao do prednosti.

Nakon kornera sa leve strane, Stefan Mitrović šalje loptu ka golu rivala, do nje pre golmana Remsa Lematrea dolazi Điku, koji trese mrežu gostujućeg sastava za 1:0.

Igrao se 82. minut kada su Ažurke i Mađid nadigrali odbranu Remsa, na kraju je vezista iz Gane ostao sam pred LEmatreom, kojeg je bez problema matirao.

Sve je bilo jasno u trećem minutu nadoknade, kada su gosti skrivili penal, koji je u gol pretvorio Lala za 3:0 u korist Strazbura.

Predraga Rajkovića nije bilo u protokolu za ovaj susret, kako se navodi u Francuskoj srpski reprezentativac je bio odsutan zbog ličnih razloga.

Strazbur je nakon ovog trijumfa šesti sa 36 bodova, Rems je sa tri manje na 10. mestu na tabeli.

Stefan Mitrović je sa kapitenskom trakom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe.