sreda 04.04.2018.
21:03

Šampion Francuske upisao sedmi remi u sezoni i uvećao zaostatak za Pari Sen Žermenom.

Epa/Sebastien Nogier

Poslednja utakmica 31. kola francuske Lige 1 odigrana je u sredu uveče na stadionu "Rut de Lorjen" gde je ekipa Rena ugostila aktuelnog šampiona.

Meč je završen rezultatom 1:1 (1:1) što je ishod koji najviše odgovara lideru Lige 1.

Nakon remija u Renu Pari Sen Žermen je uvećao prednost u odnosu na Monako i osam kola pre kraja ima 16 bodova više u odnosu na prvog pratioca.

Oba pogotka na današnjoj utakmici pala su u prvom poluvremenu. Žoris Gnjanjon doveo je domaće u prednost u 20. minutu ali je devet minuta kasnije Roni Lopes poravnao rezultat i tako postavio konačan ishod.

"Svecima" je posle novog kiksa Monaka put ka tituli otvoren i samo još ostaje da je matematički overe u nekom od narednih mečeva.