nedelja 04.10.2020.
23:01

Sve od akcije videli smo u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

U derbiju šestog kola francuske Lige 1, fudbaleri Liona remizirali su Marsejom kod kuće 1:1.

Počelo je veoma zanimljivo, gosti su stigli do vođstva u 16. minutu kada je Dimitri Paje smirenom završnicom savladao Lopesa na dodavanje Tovana.

Ipak, tri minuta kasnije nekadašnji reprezentativac Francuske nakon pogotka ostavlja svoj tim u velikom problemu, sutkinja Frapar nije imala milosti, te mu je pokazala crveni karton.

To je ohrabrilo pulene Rudija Garsije koji su zaigrali dosta otvorenije, a takav pristup im se i isplatio.

U 27. minutu dosuđen je penal za "lavove" nakon prekršaja Alvara, a precizan sa bele tačke minut kasnije bio Husem Auar.

Stigao je Lion do gola i u 43. minutu, ali je pogodak Kedeverea poništen zbog ofsajda.

Drugi deo meča doneo nam je nešto mirniji ritam sve do završnice meča u kojoj je Lion pokazao veću želju da postigne gol, ali promene rezultata nije bilo.

Reprezentativac Srbije Nemanja Radonjić ušao je u igru u 62. minutu kada je zamenio Benedeta