Liga 1: Radonja sa klupe gledao dramu na "Velodromu", Škuletić asistent, Le Talek opet strelac, proradio novajlija Liona

sreda 26.09.2018.
21:05

U okviru sedmog kola francuskog šampionata, večeras je odigrano šest mečeva.

Sportske.net/Aleksandar Milošević

Olimpik Marsej je slavio protiv Strazbura sa 3:2 (2:1), u veoma dramatičnoj završnici.

Gosti su poveli u 27. minutu, strelac je bio Lala, na asistenciju Kornea.

Ipak, u 41. minutu penal za domaćina, Paje preuzima odgovornost i poravnava rezultata.

Samo tri minuta kasnije, talentovani Sanson donosi preokret ekipi Marseja, pa se sa 2:1 u korist domaćina otišlo na odmor.

U nastavku, već nakon sedam minuta igre, Rudi Garsija u problemima, Žordan Amavi je zaradio direktan crveni karton, te je Sakai morao na teren umesto Pajea.

Gosti brojčanu prednost koriste u 89. minutu, kada je Da Košta savladao Pelea za 2:2.

Ipak, još jednom je u junaka Marseja izrastao Valer Žermen, pre par kola je golom u smiraj susreta doneo tri boda protiv Monaka, a sada je u prvom minutu nadoknade postigao pobedonosni gol protiv Strazbura.

Nemanja Radonjić je bio na klupi, ali nije ulazio u igru, dok je sa druge strane Stefan Mitrović odigrao svih 90 minuta, sa kapitenskom trakom na ruci.

Petar Skuletic

Monpelje je gostovao Kaenu, meč je okončan bez pobednika, bilo je 2:2 (1:1).

Poveli su domaći u 10. minutu, Kaui je bio strelac, da bi Delor poravnao u 37. minutu, na asistenciju bivšeg napadača Partizana Petra Škuletića.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi gosti preokrenuli rezultat, strelac je u 51. minutu bio bivši fudbaler Crvene zvezde Damian Le Talek, na asistenciju Molea.

Ipak, Kaen dolazi do boda u 63. minutu, kada je konačan rezultat postavio Bamu.

Do kraja su gosti ostali i sa igračem manje, kada je Hilton zaradio drugi žuti karton.

Lion je nastavio sa dobrim rezultatima, sada su slavili u Dižonu sa 0:3 (0:3).

Sve je bilo rešeno u prvih 45 minuta, raspucao se novajlija Musa Dembele.

Bivši napadač Seltika postiže golove u 16. i 19. minutu, da bi treći gol za Lion u 35. minutu postigao Terije.

U drugom delu igre gosti ostaju sa igračem manje, kada je talentovani Tuzar zaradio drugi žuti karton, domaćin brojnačnu prednost nije iskoristio, a snage su bile poravnate u drugom minutu nadoknade, kada je Lojodis zaradio drugi žuti karton, te je i Dižon ostao sa desetoricom u finišu.

U ostalim mečevima, Amjen je savladao Ren (2:1), Bordo je kod kuće bio bolji od Lila (1:0), golovi su izostali u Nimu, gde je gostovao Gengan (0:0).