• 08. februar 2013.

• 22:26

Na otvaranju 24. kola francuske Lige 1, PSŽ uspeo je da slomi otpor Bastije tek u nastavku meča.

Liga 1 -  PSŽ tek u nastavku slomio otpor Bastije
Trener PSŽ-a, Karlo Anćeloti, želeo je da odmori svoj napadački tandem Ibrahimovića i Lavecija, međutim kada je vrag odneo šalu morao ih je ubaciti u igru.

Prvo poluvreme nije bilo naročito interesantno pa su i mreže mirovale.

U nastavku pritisak Parižana urodio je plodom, pa je domaćin poveo golom Meneza u 56. minutu meča.

Ibrahimović nedugo zatim ulazi u igru umesto Gameira u 66., a samo pet minuta kasnije postiže pogodak iz penala za vođstvo PSŽ-a od 2-0.

U 80. minutu u ekipu Bastije ulazi napadač Kazri, a već u 83. postiže gol kojim njegova ekipa smanjuje rezultat na ovom meču.

Međutim, svaku rezultatsku neizvesnost, ako je uopšte postojala na ovom meču, razvejava još jedan rezervista Laveci golom u 89. minutu, za konačnu pobedu PSŽ-a od 3-1.

Poslednje pojačanje u januarskom prelaznom roku Parižana, Dejvid Bekam, nije dobio šansu na današnjem meču.

PSŽ se sada nalazi usamljen na prvom mestu sa 51 bod, 6 više od najbližeg pratioca Liona, ali i sa utakmicom više. Dok se Bastija nalazi na 13. mestu Lige 1, sa 26 bodova.