Liga 1 - PSŽ stavio šampanjac u kiblu

• 21. april 2013.

• 23:04

Pobedom u okviru 33. kola Lige 1 fudbaleri Pari Sen Žermena napravili su veliki korak ka povratku titule na "Park Prinčeva". "Sveci" se vratili na +9 u odnosu na Marsej pet kola do kraja sezone.

Nakon neočekivane eliminacije iz nacionalnog kupa Francuske fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su da se vrate u pobednički ritam i približe se osvajanju trofeja u domaćem šampionatu.

Večeras je na "Parku Prinčeva" savladana Nica, rezultatom 3:0, čime su "Sveci" upisali 21. pobedu nakon 33 odigrane utakmice.

Žeremi Menez je otvorio "bravu" gola gostiju u 10. minutu a odluka o pobedniku pala je u 65. minutu, nakon što je Nica ostala sa igračem manje a Zlatan Ibrahimović pogodio sa bele tačke.

Šveđanin je do kraja meča upisao i asistenciju u 88. minutu kada je uposlio Klemna Šantoma koji je pogodio za konačnih 3:0.

Pari Sen Žermena sada ima 70 bodova, devet više od drugoplasiranog Marseja koji polako počinje da se miri sa činjenicom da neće moći do trofeja u tekućoj sezoni dok izabranici Karla Anćelotija polako stavljaju šampanjac na hlađenje.