Liga 1: PSŽ nadomak titule, rađa se nova zvezda u Parizu!

subota 10.03.2018.
18:51

Fudbaleri Pari sen Žermena rutinski su slavili u 29. kolu francuskog šampionata.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Izabranici Unaja Emerija krupnim koracima koračaju ka osvajanju titule u Francuskoj, sada su pred svojim navijačima nadigrali prežaljeni Mec sa ubedljivih 5:0 (4:0).

Sve je bilo jasno već nakon 45 minuta igre.

Poveli su Parižani u petom minutu, strelac je bio Tomas Menije. Belgijanac je lepo zahvatio loptu u kaznenom prostoru gostiju i još jednom pokazao da ima zavidne golgeterske sposobnosti za desnog beka.

A onda, za osam minuta, dva gola postiže 20-godišnji Kristofer Nkunku.

Ovaj momak poreklom iz DR Kongo, postiže najpre jako lep gol u 20. minutu, na asistenciju Veratija. Italijan ga je uposlio, a ovaj je sa leve strane uputio jako precizan udarac u dalji ugao za 2:0.

Osam minuta kasnije, još lepši gol mladog Francuza, Di Marija mu je prosledio loptu, ovaj je prošao pored čuvara, namestio se na udarac na samoj ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem matirao golmana gostiju za 3:0.

U nadoknadi vremena prvog dela igre, Verati upisuje briljantnu asistenciju, ovoga puta je maestralno proigrao Mbapea, koji rutinski, udarcem u bliži ugao, donosi četiri gola prednosti "Svecima".

Konačan rezultat postavio je Tijago Silva u 82. minutu, nakon kornera sa desne strane, kapiten Parižana je bio najbolji u skoku.

Treba dodati da je poslednjih 20ak minuta na terenu proveo i sin bivšeg fudbalera Milana Žorža Vee, Timoti, kome je ovo bio drugi nastup u prvom timu Pari sen Žermena.

Lider na tabeli francuske Lige 1 sada ima 14 bodova više od drugoplasiranog Monaka i sve je izvesnije da će vratiti trofej namenjen prvaku države u svoje vitrine dok je Mec prema mnogima već završio sa elitnim rangom, poslednji su sa 20 bodova, devet manje od Tuluza, koji je prvi iznad crte, a pritom ima i utakmicu manje.