Liga 1: PSŽ minimalcem do 14. pobede u nizu!

subota 24.11.2018.
18:54

Fudbaleri Pari sen Žermena suvereno koračaju ka novoj tituli u francuskom šampionatu.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Aktuelni šampion Francuske je slavio na svom stadionu protiv Tuluza rezultatom 1:0 (1:0).

Poveli su već u devetom minutu utakmice, udarac Anhela Di Marije je Rejne uspeo da skine, odbitak je Rabio spustio ka Kavaniju, ovaj se majstorski oslobodio čuvara i potom lako zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije Urugvajac postiže svoj drugi pogodak, ali je on bio poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se napadač PSŽ našao.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, a malo je nedostajalo u 75. minutu da gosti poravnaju, Žulijen je tukao iz izgledne pozicije preko gola rivala.

Novi poništen pogodak videli smo u 88. minutu, kada je strelac bio Čupo-Moting, ali je Kamerunac poput Kavanija bio u ofsajd poziciji.

Samo minut kasnije je Nkunku mogao da otkloni sve dileme, ali je iz izgledne pozicije šutirao jako neprecizno.

Na kraju ipak pobeda PSŽ, 14. put zaredom su slavili od početka šampionata, pa su naravno na čelu tabele sa 42 boda (gol razlika 46:7), 15 više od drugoplasiranog Liona. Tuluz na poziciji 15, sa 28 bodova manje od večerašnjeg rivala.