Liga 1 - PSŽ ispustio priliku za prvo mesto

• Autor: Janko Glavonjić

• 03. decembar 2014.

• 23:01

PSŽ je imao priliku da pobedom izbije na prvo mesto na tabeli, ali nisu to iskoristili, pošto su odigrali samo 1:1 protiv Lila.

U derbiju kola, Lil je uspeo da otkine dva boda Pari Sen Žermenu i tako ih spreči da prestignu Marsej na čelu tabele.

Kavani je doveo svoj tim u vođstvo u 29. minutu, ali je do kraja poluvremena Lil izjednačio nesrećnim autogolom Sirigua. Taj rezultat ostao je do kraja meča.

U ostalim mečevima, uglavnom su gosti bili uspešni.

Evijan Miloša Ninkovića došao je do pobede protiv Bastije u gostima, bilo je 1:2. Bivši fudbaler Crvene zvezde ušao je sa klupe u drugom poluvremenu i odigrao poslednjih 20-ak minuta meča.

Gengamp je uništio Kaen, bilo je 5:1, ali je gostujući tim igrao poslednjih pola sata sa igračem manje.

Mec i Bordo odigrali su 0:0, Monpelje je poražen kod kuće od Sent Etjena sa 0:2, a i Ren je došao do pobede u gostima protiv Nice sa 1:2.