Liga 1: Prva pobeda Meca, Strazbur u sjajnoj seriji

subota 16.12.2017.
22:20

U okviru 18. kola francuskog šampionata, večeras je odigran pet duela.

Mec je upisao prvi trijumf ove sezone, slavili su na gostovanju Monpeljeu rezultatom 1:3 (1:1).

Povelo je favorizovani domaćin u 20. minutu preko Rusiljona, da bi osam minuta kasnije Kohad poravnao rezultat.

U drugom delu, pred kraj susreta gosti dolaze do preokreta, strelac je bio Rivije, da bi pobedu Meca, prvu ove sezone overio Basin u četvrtom minutu nadoknade.

Strazbur je i šesti put neporažen, upisali su treći vezani trijumf, četvrti u poslednjih šest mečeva. Slavili su na svom terenu protiv Tuluza sa 2:1 (1:1).

Poveli su u 25. minutu preko Martina, koji je bio precizan sa kreča, da bi Gradel samo pet minuta kasnije poravnao rezultat.

Pobedu Strazburu u 52. minutu doneo je Mangane.

U ostalim duelima Kaen i Gengam su odigrani bez golova, Dižon je bio ubedljiv protiv Lila sa 3:0, dok je Troa na svom terenu savladao Amjen sa 1:0.