Liga 1 - Prelepo Mbapeovo rođendansko veče!

sreda 20.12.2017.
22:49

Mladi fudbaler PSŽ-a večeras na najlepši način proslavio 19. rođendan - i gol i asistencija i pobeda njegovog tima. Vodeći kvartet upisao nove trijumfe.

Beta/AP Photo/Francois Mori

U Francuskoj je večeras odigrano 19. kolo Lige 1, a u centru pažnje bio je duel PSŽ-a i Kaena, koji su ''Sveci'' dobili sa 3:1.

Ovu utakmicu i kompletno kolo obeležila je fenomenalna akcija Mbapea i maestralan gol Kavanija u 21. minutu meča na ''Parku prinčeva''.

Tu majstoriju možete da vidite OVDE.

PSŽ je tada poveo sa 1:0, a odbrana gostiju odolevala je do 57.minuta, kada je na asistenciju Lo Selsa sa leve strane, KilijanMbape pogodio za 2:0.

Već tada je pitanje pobednika bilo rešeno, a posle akcije saNejmarom, Beršiš je preciznim udarcem iskosa sa leve strane pogodioza 3:0.

Do kraja, počasni gol za goste postigao je Santini iz penala u 90.minutu - 3:1.

--
-
Što se tiče ostalih mečeva, vodeći timovi nisu dozvoili iznenađenja. Monako je na svom terenu savladao Ren sa 2:1.

Falkao je u prvom poluvremenu doveo ''Kneževe'' u vođstvo, izjednačio je Kazri u 57. minutu iz penala, a tri boda domaćinu doneo je Keita u 81. minutu meča - 2:1.

Istim rezultatom, ali kao gost, Lion je slavio u Tuluzu, golovima Fekira i Rafaela, a jedini gol za domaće postigao je Gradel u nadoknadi vremena.

Marsej je bio nešto ubedljiviji protiv Troa, iako su gosti golom Pelea vodili od 14. minuta. Preokret su potom režirali Paje, Luiz Gustavo i Žermen, za konačnih 3:1.