Liga 1 - Poraz Sent Etjena u senci stravične povrede Subotića, Ren šokirao Lion!

Autor: Aleksa Blaćanin
sreda 05.12.2018.
21:08

Vanredno 16. kolo u francuskoj Ligi 1 nam je donelo neke neočekivane rezultate.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Sinoć smo imali priliku da pratimo tri meča, a večaras je na programu čak sedam mečeva. Bordo i Sent Etjen su odmerili snage, a domaćin je slavio sa 3:2 (1:1), Kaen je izgubio od Nimsa sa 1:2 (0:1). Dižon je slavio protiv Gengama sa 2:1 (1:0), dok je Lion iznenađujuće poražen od Rena sa 0:2 (0:2). Nant i Marsej su odigrali vrlo zanimljiv meč, rezultat je bio 3:2 (2:2) i Tulut je slavio u gostima protiv Remsa sa 0:1 (0:1).

Bordo i Sent Etjen su odigrali vrlo zanimljiv duel. Bilo je dosta golova, ali meč je obeležila i jedna ružna situacija koja se dogodila Nevenu Subotiću. Dioni je postigao prvi gol i doveo goste u prednost, igrao se 16. minut, a samo 6 minuta kasnije, domaćin je uzvratio preko Brianda. Kamano je u 57. minutu u potpunosti preokrenuo rezultat, ali je Kazri u 67. ponovo izjednačio. Igrao se 90. minut, a Pablo je stavio tačku na ovaj meč i doneo pobedu domaćinu

Kaen nije uspeo da izbegne poraz u duelu sa Nimsom. Gosti su bili bolji gotovo čitav meč, poveli su golom u 18. minutu. Strelac je bio Bozok. Kada su svi pomislili da Nims odlazi sa celim plenom, Onijague je uspeo da postigne gol u 90. minutu, međutim ni to nije kraj ovog meča. Golom u dubokoj sudijskoj nadoknadi gosti stižu do pobede. Landre je u 95. minutu bio strelac.

Dižon i Gengam su odigrali zanimljiv meč. Ženot je doneo prednost domaćinu u 14. minutu. Od tada gosti preuzimaju inicijativu i preko Koka stižu do izjednačenja. Igrao se 79. minut, a do kraja smo videli još jednu dobru šansu za goste da u potpunosti preokrenu rezultat. Treba istaći i da je Lautoa dobio crveni karton u 71. minutu, pa je domaćin bio znatno oslabljen. Iako su imali igrača manje, domaćin je uspeo da osvoji sva tri boda, a Hadadi je taj koji je doneo radost svima na stadionu. On je postigao pobednički gol u 86. minutu.

Lion je razočarao večeras, većina je očekivala pobedu iako Ren nije lak protivnik. Gosti su u prvom poluvremenu rešili utakmicu, a domaćin nije uspeo da iskoristi svoje šanse i da se ponovo vrati u meč. Ben Arfa i Sibačeu su golovima u 41. i 43. minutu doneli pobedi svom timu.

Marsej nikako da veže nekoliko dbrih utakmica. Danas su izgledali vrlo loše na terenu i domačin je to uspeo da kazni. Nant je postigao 3 gola i tako osvojio tri vrlo važna boda. Interesantno je da su gosti vodili u dva navrata, a na kraju nisu osvojili ni bod. Sanson i Tovan su bili strelci za Marsej, dok su Sala, Ture i Bošilja bili precizni u domaćem sastavu.

Tuluz je uspeo da slavi, ali mora se priznati da je Rems bio bolji rival. Domaćin nije iskoristio svoje šanse, dok su gosti jednu nepažnju svog rivala pretvorili u gol. Bio je to 45. minut, pred odlazak na pauzu, a Sila je bio strelac.