Liga 1: "Petarda" Marseja, Lil prekinuo agoniju

nedelja 05.11.2017.
19:00

U okviru 12. kola francuskog šampionata, Marsej i Lil su upisali pobede.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Olimpik Marsej je na svom "Velodromu" dočekao Kaen, a goste su ispratili sa pet golova u mreži, na kraju je bilo 5:0 (1:0).

Nije slutilo da će domaćin ovako lako i ubedljivo slaviti, nakon prvih 45 minuta, kada su domaći tek u 43. minutu došli do gola i prednosti, strelac je bio iskusni Luiz Gustavo.

Ipak, u nastavku potpuna rapsodija izabranika Rudija Garsije.

Najpre je u 47. minutu strelac bio Tovan, da bi na 3:0 samo pet minuta kasnije povisio Sanson.

Igrao se 76. minut kada je Kostas Mitroglu potvrdio katastrofu Kaena, da bi konačan rezultat samo pet minuta kasnije postavio sjajni Tovan.

Lil je prekinuo agoniju, upisali su trijumf nakon devet vezanih mečeva, kako su slavili na gostovanju u Mecu sa 0:3 (0:1).

Poveli su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, strelac je bio Nikola Pepe.

Na 2:0 povisio je nakon 20ak minuta igre u nastavku Baluli, da bi konačan rezultat svojim drugim golom na susretu postavio Pepe, u 87. minutu susreta.