Liga 1: Pet mečeva, pet pobeda domaćih ekipa i kandidat za "Puškaša"!

subota 20.01.2018.
22:09

"Domaćinsko" veče u francuskom šampionatu.

Amjen je na svom terenu savladao Gengan rezultatom 3:1 (1:1).

Poveli su domaći fudbaleri preko Konatea, koji je bio precizan sa kreča, da bi Koko do poluvremena poravnao rezultat.

U nastavku Amjen rešava pitanje pobednika, Konate postiže drugi gol na meču, ovoga puta na asisteniju Manzale, da bi konačan rezultat postavio iskusni Metiju Bodmer u 84. minutu.

Monpelje je ugostio Tuluz, domaćin je slavio sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti u 30. minutu, strelac je bio Đaneli Imbula.

Igrač Stouka na pozajmici u redovima Tuluza je postigao nestvaran pogodak, šutirao je sa preko 35 metara i savladao golmana domaće ekipe.

Ovakvi golovi su prava retkost, pogledajte "bombu" bivšeg igrača Porta u nastavku.

Ipak, samo devet minuta kasnije, Maks Gradel dobija direktan crveni karton i ostavlja gostujući sastav sa manjkom igrača u polju.

To svega tri minuta kasnije koristi Monpelje, koji preko Sambije poravnava rezultat.

Domaćin je tek u četvrtom minutu sudijske nadoknade ovog susreta uspeo i drugi put da materijalizuje brojčanu prednost, kada je Đovani Sio postavio konačnih 2:1.

Ren je na svom terenu savladao Anže, bilo je minimalnih 1:0 (0:0) za domaćina.

Loše je krenulo po goste u 39. minutu, kada je Onijanž zaradio drugi žuti karton, te je Anže ostao sa desetoricom na terenu.

Domaći fudbaleri to koriste tek u 84. minutu, kada je Borižu sa kreča matirao golmana gostiju i doneo pobedu ekipi Rena.

Strazbur je kod kuće savladao Dižon, bilo je 3:2 (2:2) na severoistoku Francuske.

Prvo poluvreme je bilo itekako zanimljivo, viđena su četiri pogotka.

Najpre je domaća ekipa povela sa 2:0, strelci su bili Aholu i Lala (penal) u petom i 19. minutu.

Gosti smanjuju preko Tavaresa u 33. minutu, da bi rezultat poravnali 13 minuta kasnije preko Hadadija.

U nastavku Lala donosi novu prednost Strazburu, defanzivac Strazbura je i ovoga puta bio precizan sa kreča, pa je tako postavljen i konačan rezultat, u 79. minutu susreta.

Troa je slavio kod kuće protiv Lila, bilo je 1:0 (1:0) za domaćina.

Gol odluke pao je u 44. minutu, strelac je bio Niane, na asistenciju Deplažnea.