subota 07.12.2019.
19:30

PSŽ nakon preokreta slavio na gostovanju.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su kao gosti protiv Monpeljea rezultatom 1:3 (1:0).

Poveli su domaći fudbaleri u 41. minutu, nakon kornera je nespretni Paredes rukom savladao sopstvenog golmana, mogao je da bude i penal, ali je na kraju samo priznat pogodak za domaći sastav.

Otišlo se na odmor sa 1:0, da bi Monpelje ostao sa igračem manje u 73. minutu, kada je Mendeš zaradio drugi žuti karton posle oštrog starta nad Nejmarom.

Bio je to prekršaj u zoni šuta, koji Brazilac sjajnim udarcem pretvara u pogodak za 1:1.

Samo minut kasnije, Nejmar proigrava Mbapea, koji vara čuvara, namešta se na šut u kaznenom prostoru rivala i matira protivničkog golmana za potpuni preokret.

Sve je postalo jasno već u 81. minutu, kontra "Svetaca", idealna lopta Mbapea ka Ikardiju, koji iz dobre pozicije hvata volej i cepa mrežu Monpeljea za konačnih 1:3.