utorak 16.01.2018.
20:56

Utakmicama u Bordou i Marseju počelo 21. kolo francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Fudbaleri Marseja nastavili su svoju seriju pobeda u šampionatu Francuske i izbili na drugo mesto na tabeli pošto su večeras na svom terenu savladali ekipu Strazbura rezultatom 2:0.

Gosti su dugo odolevali u večerašnjem meču, a odluka o pobedniku pala je u poslednjih dvadesetak minuta.

Marsej je do vođstva mogao u 72. minutu, kada su domaći iznudili jedanaesterac, ali je šut Žermena sa bele tačke zaustavio golman gostiju Ukiđa.

Ipak, nije se dugo čekalo na vodeći gol Marseja. Prvo je rezervista N'Ži, koji je desetak minuta ranije zamenio Sansona preciznim udarcem pod prečku zatresao mrežu u 79. minutu, a tačku je stavio još jedan rezervista u ovom meču, Dmitri Paje, osam minuta kasnije za konačnih 2:0.

Za to vreme, istim rezultatom, ako kao gost, Kaen je savladao uzdrmanu ekipu Bordoa, koja sve dublje tone na tabeli.

Neizvesnost u ovom susretu trajala je do samog finiša meča, a onda je Bajse skrivio penal koji je u gol pretvodio Santini. Uz to, fudbaler Bordoa je i isključen tom prilikom.

Sve dileme rešio je Rodlen u poslednjim trenucima nadoknade vremena - 0:2.

Naš Milan Gajić je utakmicu odgledao sa klupe za rezerve u ekipi Bordoa, a Vukašin Jovanović je odsutan zbog povrede.

Inače, ovo je Žirondincima već četvrti poraz u posldnjih pet mečeva u šampionatu Francuske.

Dodajmo još i da se večerašnji program u Ligi 1 nastavlja utakmicom između Monaka i Nice od 21h.