Liga 1 - Novi trijumf Sent Etjena, bodovi nade za Tuluz

• 02. april 2016.

• 22:14

Večerašnjim utrakmicama kompletiran subotnji program u okviru 32. kola francuske Lige 1.

Ekipa Sent Etjena večeras je kao gost izborila očekivani trijumf nad ekipom GFC Ažaksjoa rezultatom 2:0.

Roa je vodećim golom u 15. minutu meča najavio trijumf gostiju, a potvrdio ga je Teofil-Katrin u 58. minutu, za konačnih 0:2.

Ovom pobedom Sent Etjen se učvrstio na šestom mestu na tabeli i zadržao šanse za plasman na evro-scenu na kraju sezone.

Veoma važan trijumf ostvario je i Tuluz, koji vodi grčevitu borbu za opstanak. Ovaj tim je na svom terenu savladao Kaen sa 2:0, ali je i dalje na pretposlednjem mestu, sa četiri boda manje od ekipa koja je van zone ispadanja.

Tuluz je poveo autogolom Rodelina u 15. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Brajtvejt u finišu meča.

Naš Pavle Ninkov je u pobedničkoj ekipi dobio priliku da zaigra od sredine drugog poluvremena.

Anže je kao gost jedva izborio pobedu na gostovanju otpisanoj ekipi Troe. Tek u nadoknadi vremena, favorizovani gosti su golom Diersa uspeli da upišu očekivane bodove - 0:1.

Jedini remi viđen je u duelu Gengama i Monpeljea, bilo je 2:2, a siguran trijumf pred svojim navijačima ostvario je Ren, koji je savladao ekipu Remsa rezultatom 3:1.

Francuska, Liga 1 - 32. kolo

Ažaksjo - Sent Etjen 0:2

Gengam - Monpelje 2:2

Ren - Rems 3:1

Tuluz - Kaen 2:0

Troa - Anže 0:1

Ranije danas: PSŽ - Nica 4:1.