nedelja 19.08.2018.
22:58

Fudbaleri Olimpik Marseja poraženi su u drugom kolu francuskog šampionata.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Nim je u prvom kolu savladao Anže na gostovanju sa 3:4, a danas su pred svojim navijačima na "Kostijeru" savladali Olimpik Marsej sa 3:1 (1:0).

Povratnik u najviši rang posle 25 godina, poveo je u 34. minutu preko Buange.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je nakon četiri minuta igre u nastavku Tovan poravnao rezultata.

Ipak, samo 13 minuta kasnije, Nim ponovo vodi, strelac je ovog puta bio Tijub.

Marsej je držao loptu u svojim nogama, stvarali su šanse, ali nisu uspevali da postignu gol, dok je Nim bio opasan iz kontri u nastavku.

U 65. minutu su doživeli i peh, golman Stiv Mandanda se povredio, pa je na teren morao Johan Pele.

A onda, u 87. minutu, Ripar postiže i treći gol za domaću ekipu i tako overava trijumf Nima i na drugom meču po povratku u Ligu 1.

Nim je tako nakon dva kola na drugom mestu na tabeli sa maksimalnim učinkom, ispred je samo PSŽ zbog bolje gol razlike, dok je Marsej nakon trijumfa u prvom kolu protiv Tuluza od čak 4:0, doživeo neočekivan poraz.

Nim: Bernardoni, Alakuč, Brajankon, Landre, Pakijez, Tijub, Savanije, Dijalo (Depre), Buanga (Val), Bozok (Giljom), Ripar

Marsej: Mandanda (Pele), Sakai, Rami, Ćaleta-Car, Amavi, Sanson, Luiz Gustavo, Tovan (Sar), Paje, Okampos (Mitroglu), Žermen