Liga 1: Novajlija se ne boji nikoga, Subotić i drugovi samo do boda u Nimu

23:19

Na otvaranju 11. kola francuskog šampionata, povratnik u najviši rang dočekao je ekipu Sent Etjena.

asse.fr
asse.fr

Na stadionu "Kotijer" u Nimu gostovala je ekipe Sent Etjena, pobednika nije bilo, meč je okončan sa 1:1 (0:1).

Interesantno, gosti su poveli već u prvom minutu, Debiši je centrirao sa desne strane, lopta je nekako stigla do Kabele, koji iz dobre pozicije zakucava loptu u mrežu domaćina za 0:1.

Mogao je Kazri da duplira prednost gostiju samo 10ak minuta kasnije, ali je odbrana Nima uspela da ga izblokira u poslednji čas.

U 38. minutu prva ozbiljnija šansa za domaćina, Savanije je pripretio, ali je Rufije lako intervenisao.

Daleko bolja igra domaće ekipe u nastavku, najpr eje u 63. minutu pokušaj Briankona uspela da izblokira odbrana, potom je Savanije šutirao tik pored gola, da bi Buanga samo minut kasnije pogodio prečku.

Inicijativa se Nimu isplatila u 74. minutu, kada je Bozok sjajnim pasom izbacio Aluia, ovaj je izbio sam pred golmana gostiju i matirao ga za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, kada se sve sabere i oduzme možda je remi i najpravedniji rezultat.

Sent Etjen šesti sa 17 bodova nakon ovog susreta, Nim na 13. mestu sa šest bodova manje.