Liga 1: Nica posle preokreta do pobede protiv Rena

petak 14.09.2018.
21:25

Fudbaleri Nice slavili su na premijeri petog kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Na "Alijanc Rivijeri" gostovao je Ren, domaćin je nakon preokreta slavio sa 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nismo videli golove, ali smo videli jedan promašen penal.

Igrao se 20. minut kada su gosti dobili idealnu priliku da dođu do prednosti, udarac sa bele tačke izveo je Borižu, ali je golman Nice Benitez uspeo da obraduje domaću publiku i odbrani njegov udarac sa kreča.

U nastavku, gosti ipak dolaze do prednosti, igrao se 58. minut kada je del Kastiljo postigao pogodak, uz dosta sreće. Nakon njegovog udarca sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog od defanzivaca Nice i odsela u mreži domaćina.

Ipak, nisu se predavali fudbaleri Nice, igrao se 77. minut kada je Sent-Maksiman postigao gol za 1:1. Efektno je šutirao bivši igrač Monaka iz dobre pozicije, golman gostiju je bio nemoćan.

A onda, poslednji minuti utakmice i majstorija Liz Melua. Fudbaler Nice je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora rivala i fantastičnim udarcem matirao Kubeka za preokret i eksploziju oduševljenja na tribinama "Alijanc Rivijere".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Nica je odbranila domaći teren i osvojila tri vredna boda.