nedelja 23.10.2016.
18:51

Fudbaleri Nice gostovali su Mecu u susretu desetog kola francuske Lige 1.

twitter.com/ogcnice

Izabranici Lusijana Favra uspeli su da dođu do novog trijumfa u sezoni iz snova. Ovoga puta Nica je bila bolja od Meca, a u gostima su slavili sa 2:4.

Iako u protokolu nije bilo taličnog Balotelija, Nicac je došla do svog osmog trijumfa zahvaljujući sjajnom Alesanu Plei, koji je postigao het-trik.

Poveli su gosti upravo preko Plee u 12 minutu susreta, da bi se domaća ekipa vratila u meč za samo nešto više od 10 minuta.

Pleu je poništio Manđek golom u 25. minutu susreta. Gosti su ipak uspeli da na odmor odu sa prednošću, strelac je u 38. minutu ponovo bio Plea.

Domaći ponovo dolaze do poravnanja, Dialo je pogodio u 69. minutu.

Gosti vraćaju prednost za 15 minuta, strelac je ko drugi nego Plea. Ovo je njegov šesti gol ove sezone, prestigao je i Balotelija koji je dao pet golova do sad.

Konačan rezultat postavio je Siprijen u trećem minutu nadoknade.

Nica je suvereno prva na tabeli sa četiri boda više od Monaka koji je na drugom mestu tabele, dok je ekipa Meca ostala 11. sa 13 bodova iz deset odigranih susreta.