Liga 1 - Nestvaran meč u Amjenu, PSŽ se vratio iz mrtvih samo da bi ispustio pobedu!

19:30

Neverovatan preokret "Svetaca", ali nije bilo dovoljno.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Pari sen Žermena su bili šokirani u Amjenu protiv ekipe koja se nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli francuskog šampionata.

Gubili su sa 3:0 u 40. minutu, ali su uspeli da preokrenu rezultata, da bi u nadoknadi doživeli pravi šok, Amjen je stigao i do četvrtog pogotka za konačnih 4:4 (3:1).

Poveli su u petom minutu, Žirasi strelac, na asistenciju Gaela Kakute.

U 29. minutu je Kakuta povisio na 2:0 sjajnim golom, da bi 11 minuta kasnije na semaforu stajalo i 3:0, strelac je bio Diabate.

Uspeo je PSŽ da se oporavi od šoka, u 45. minutu Ander Erera postiže pogodak za 3:1 i daje nadu Parižanima da mogu do preokreta.

Baner

Na samom startu nastavka je Tuhel na teren poslao Markinjosa i Veratija umesto Tijaga Silve i Geja i to je odmah dalo rezultate.

U 60. minutu mladi Tanži Kuasi smanjuje na 3:2 i najavljuje povratak Parižana.

Samo pet minuta kasnije, talentovani defanzivac postiže svoj drugi gol na meču, za 20 minuta u drugom delu igre je PSŽ poravnao rezultat.

Kao što se moglo i pretpostaviti, usledio je preokret, igrao se 74. minut kada je Mauro Ikardi pogodio mrežu Amjena za 4:3 u korist prvaka Francuske.

A onda, u nadoknadi Kavani propušta veliku priliku, da bi u sledećem napadu Žirasi izbio sam pred Navasa i drugim golom na meču poravnao rezultat!

Nije bilo vremena, podela bodova na kraju, neverovatan meč u Amjenu.