subota 19.10.2019.
19:37

Olimpik Lion u velikoj krizi.

BETA/AP Photo/Sergei Grits

Smenili su trenera nakon niza neuspeha i samo devet osvojenih bodova prvih devet kola, Silvinjo je dobio otkaz, a na njegovo mesto postavljen je Rudi Garsija.

Iskusni francuski stručnjak i doskorašnji trener Marseja nije odmah uspeo da promeni situaciju, kako je Lion na svom stadionu odigrao 0:0 sa Dižonom na njegovom debiju.

Prvi su pripretili domaći igrači, igrao se šesti minut kada je golman Dižona ukrotio pokušaj Dembelea.

Uzvratio je Mavididi snažnim udarcem u 25. minutu, ali je Lopes fantastično intervenisao.

Do kraja prvog dela igre još jedna šansa za Lion, Korne je tukao iz dobre pozicije, ali pored gola rivala.

U nastavku nova šansa za Dembelea, ali je raspoloženi Gomis u situaciji jedan na jedan sa napadačem Liona uspeo da sačuva mrežu.

Pretio je potom ponovo Korne, ali je Gomis još jednom intervenisao.

Nastavile su da se ređaju šanse za domaćina, pokuša Auara je ukrotio golman gostiju, potom je Rene-Adelaid tukao preko gola.

Usledila je i retka šansa za goste, ali je udarac Tavareša prozujao iznad prečke.

Do kraja nije bilo promene rezultata, samo bod za Lion, koji je na 14. mestu na tabeli, Dižon prvi ispod crte sa bodom manje.