Liga 1 - Nansi tone, Lil siguran na Korzici

• Autor: Vladimir Danilović

• 23. februar 2013.

• 21:53

Nans je izgubila na svom terenu od Sent Etjena 3:0, Lil pobedio u gostima ekipu Ajakžija 3:1.

Nansi je posle današnjeg poraza od Sent Etjena sve bliži ispadanju iz Lige 1. U za domaćina veoma napetom meču, prvo je Brandao u 17. minutu a zatim i Obomejang golovima u 40. i 88. minutu doneo sva tri boda gostima.

Obe ekipe su završile sa po 10 igrača, zbog direktnih crvenih kartona koje su dobili Lemon iz Sent Etjena u 64, i Zite iz domaće ekipe u 78. minutu.

Evijan je propustio priliku da se približi Remsu i tako poveća svoje nade za opstanak. Strelac jedinog gola za još uvek aktuelnog šampiona Francuske Monpelje, na ovom meču je Belhanda u 82. minutu. Naš Miloš Ninković je odigrao ceo meč za ekipu Evijana.

Lil je ostvario sigurnu pobedu na gostovanju na Korzici. Iako su igrali sa igračem manje od 61. minuta zbog crvenog kartona Dinjea, Lil je pobedio Ažaksio rezultatom 3:1. Dvostruki strelac za goste je bio Pajet u 67., i 74. minutu, a Polard je postigao autogol u 38. minutu. Ažaksio je u 77. minutu stigao samo do utešnog pogotka preko Belgazanija.

Meč Valensijena i Tuluza završio se bez golova, a ceo meč je odigrao i bivši kapiten Crvene Zvezde, Pavle Ninkov.

Evo i svih rezultata današnjeg programa 26. kola Lige 1.

Ren - Sošo 2:2
Troja - Bastija 0:0
Ažaksio - Lil 1:3
Evijan - Monpelje 0:1
Nansi - Sent Etjen 0:3
Valensijen - Tuluz 0:0