Liga 1 – Monaku ne ide kod kuće, srpski Tuluz siguran

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 30. avgust 2014.

• 21:54

Igrani su i mečevi francuske Lige 1 u terminima od 17 i 20 časova, a domaćini su u većini slučajeva bili bolji rivali i osvajali bodove.

U prvom meču dana sastali su se Monako i Lil, a bez Radamela Falkaa domaća ekipa nije uspela da pobedi, na kraju je bilo 1:1, tako da već sada pojedinci govore o tome da su želje ''Kneževa'' o tituli puste.

Ro je u 18. minutu doveo Lil u vođstvo, ali je Dimitar Berbatov u 61. minutu doveo svoju ekipu do izjednačenja i tako sprečio još jedan poraz.

Kaen je u meču protiv Rena izgubio na svom terenu golom u 87. minutu, Toivonen je golom iz penala doneo radost gostima koji su imali igrača više od sredine prvog poluvremena.

Lens i Rems su odigrali veoma zanimljivu utakmicu sa čak 6 golova, a na kraju je sasvim zasluženo pobedu odnela domaća ekipa, bilo je 4:2, a gosti su nakon vođstva od 1:0 ostali sa igračem manje u 24. minutu. Usledila su tri gola domaćih, gosti su odmah smanjili rezultat 10 minuta pred kraj meča preko Kortea, ali je Kulibali iz penala postavio konačnih 4:2.

Lorijen je lako na kraj izašao sa Genganom i naneo mu treći poraz u četiri meča, a rezultat ovog bio je 4:0. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu. Lorijenu je ovo bila druga pobeda, prva nakon prvog kola kada je savladana ekipa Monaka na strani.

Gakpe je golom 11 minuta pred kraj presudio Monpeljeu, Nantu je osvojio nova tri boda, a isti slučaj je i sa Tuluzom koji je na svom terenu bio bolji od Evijana, novog kluba Miloša Ninkovića.

Pavle Ninkov je igrao 67 minuta za svoj Tuluz, dok je Aleksandar Pešić, nekadašnji igrač Jagodine, ušao u igru u 51. minutu. Dušan Veškovac je presedeo na klupi, dok Spajić nije bio u protokolu.