Možemo slobodno reći da su "Kneževi" izašli iz krize.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Našao se Monako u velikim problemima ove sezone, prodali su veliki broj igrača, nisu doveli adekvatne zamene, pa su završili i u opasnoj zoni.

Anri je doveden da gasi požar, ali proslavljeni francuski fudbaler nije imao uspeha u svom prvom samostalnom angažmanu, uprava kluba je počela da strahuje za status u elitnom rangu, pa je Žardim ekspresno vraćen na klupu.

Uspeo je Portugalac u svom drugom mandatu, doduše uz veliki broj pojačanja, da probudi "Kneževe", koji su danas naneli poraz najprijatnijem iznenađenju lige, ekipi Lila i to na "Pjer Moroju".

"Kneževi" su slavili sa minimalnih 0:1 (0:1), golom u poslednjem minutu regularnog dela.

Poprilično izjednačen meč, gosti su prvi pripretili preko Ronija Lopesa u sedmom minutu, ali je Mainjan uspeo da ukroti njegov udarac.

Samo par minuta kasnije, velika šansa za Lil, ali je Bamba pogodio prečku.

Ponovo šansa za Lopesa, ali opet interveniše Mainjan u 13. minutu.

Interesantan meč od samog starta, u 24. minutu nova prilika za domaćina, ali je Mendeš šutirao preko gola.

U samom finišu prvog dela još dve prilike za Lil, Dželik je glavom tukao preko gola u 43. minutu iz dobre pozicije, da bi Subašić dva minuta kasnije zaustavio pokušaj Nikole Pepea.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi na startu nastavka domaćinu pripretio sve bolji Golovin, ali je ponovo Mainjan dobro intervenisao.

Deset minuta kasnije je Lilu pripretio i Želson Martins, ali je još jednom Mainjan bio na visini zadatka.

Subašić spašava Monako pet minuta kasnije, kada je Rafael Leao izašao sam pred hrvatskog golmana, ali je iskusni čuvar mreže uspeo da izađe kao pobednik iz duela sa brzonogim Brazilcem.

Usledio je nešto mirniji period, a onda, u 90. minutu, fantastična snalažljivost Karlosa Vinisijusa pred golom Lila, odlično je izbacio jednog defanzivca i rutinski matirao nemoćnog golmana domaće ekipe.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je pozajmljeni igrač iz Napolija doneo jako vrednu pobedu ekipi Monaka.

Lil ostaje drugi sa 57 bodova, dok je Monako 16. sa 30 bodova, devet više od Dižona, koji je prvi ispod crte, uz utakmicu više od rivala koji je u opasnoj zoni.

Nica navijaci

Nešto ranije su se u okviru 29. kola sastali i Nica i Tuluz, meč je završen bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:0).

Povela je Nica u 20. minutu, neverovatnim golom Siprijena iz slobodnog udarca sa oko 30 metara od gola rivala.

Gosti su do boda došli u 89. minutu, kada se nakon velike gužve ispred gola Nice najbolje snašao Mubele.

Nica osma sa 41 bodom, dok je Tuluz 14. sa 32 boda.