22:00

"Kneževi" pred velikim problemom.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Večeras je odigrano pet utakmica 36. kola francuske Lige 1.

Nica je na domaćem terenu remizirala sa Nantom rezultatom 1:1. Gosti su poveli u 29. minutu golom Samjuela Mutusamija, ali je bod ekipi Patrika Vijeire doneo Malang Sar u 55. minutu meča.

Nim je ostvario trijumf nad Monakom minimalnim rezultatom, a čovek odluke bio je Reno Ripar u devetom minutu. "Kneževi" se nalaze u velikom problemu nakon poraza pošto će dva kola pre kraja šampionata strepeti za opstanak.

Najuzbudljivije je bilo u Kaenu gde je domaćin na kraju slavio protiv Rema sa 3:2. Domaćin je poveo golom Kasimira Ninže u 14. minutu, izjednačio je Musa Dumbija u 37, ali je Kaen golovima Fajra i Žilberta stigao do ubedljive prednosti. Uspeo je Rem da stigne do još jednog gola u 82. minutu kada je Zeneli bio precizan sa penala, ali to je bio tek utešan pogodak.

Dižon je slavio pobedu nad Strazburom od 2:1, dok u duelu između Amijena i Tuluza nije bilo pogodaka.