subota 16.02.2019.
21:57

Drugim vezanim trijumfom kod kuće, fudbaleri Monaka ponovo su u sigurnim vodama.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

U 41. minutu je Falkao bio blizu da duplira prednost Monaka, ali je udarac "El Tigrea" uspeo da ukroti Tatarušanu.

Igrala se sudijska nadoknada prvog dela, kada je Nant imao najbolju šansu od početka utakmice, Traore je snažno tukao, lopta je išla pod prečku, ali je maestralno intervenisao iskusni hrvatski golman Danijel Subašić.

Pripretio je potom Lukas Lima domaćoj ekipi nakon 10ak minuta igre u nastavku, ali je bio izblokiran, da bi u 61. minutu udarac Sidibe na drugoj strani otišao pored desne stative.

Mogao je tačku na ovaj susret da stavi fudbaler Totenhema na pozajmici u redovima viceprvaka Francuske, Žorž-Kevin Nkudu, ali je Francuz nakon dobrog prodora šutirao pored gola.

Na kraju je ostalo 1:0, vredna pobeda Monaka, kojom su "Kneževi" pobegli iz opasne zone, sada su 16. sa 22 boda iz 25 odigranih mečeva, imaju dva više od Dižona, koji ima utakmicu manje i prvi je ispod crte.

U istom terminu je Anže dočekao Nicu, domaćin je ubedljivo slavio sa 3:0 (1:0).

Poveli su u finišu prvog dela preko Baokena, koji je mrežu ekipe sa Azurne obale pogodio sa kreča.

Na samom startu nastavka, Fuljini je povisio na 2:0, da bi konačan rezultat u drugom minutu sudijske nadoknade postavio Lopez.

Ranije danas slavio je i Marsej, više o tom susretu OVDE, a trenutno stanje na tabeli pogledajte u nastavku.