subota 20.04.2019.
21:54

Vrlo zanimljivo veče u francuskom šampionatu.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U terminu od 20 sati večeras su odigrane tri utakmice 33. kola francuske Lige 1.

Monpelje je ostvario pobedu u Strazburu gde je domaća ekipa poražena sa 3:1. Gost je uspeo da za šest minuta povede sa dva gola prednosti, prvo je Endi Delor doveo svoj tim u vođstvo u 22. minutu, da bi šest minuta kasnije Floran Mole duplirao prednost.

Ekipa koju sa kapitenskom trakom oko ruke predvodi reprezentativac Srbije Stefan Mitrović uspela je da smanji zaostatak golom Pabla Martineza u 34. minutu, ali ne i da izbegne poraz koji je potvrdio Delor svojim drugim golom u 86. minutu.

Kaen je napravio veliko iznenađenje pošto je slavio u Nici, a čovek odluke bio je Aleksander Điku u 74. minutu meča. Domaćin je propustio priliku da povede u 28. minutu kada je Valter promašio penal.

Jedini domaćin koji je večeras slavio jeste Nim i to nakon preokreta protiv Bordoa sa 2:1. Poveli su gosti u 13. minutu preko Džoša Madže, ali je Teđi Savanije tri minuta kasnije izjednačio sa penala.

To kao da je nagovestilo ono što će se dogoditi u 63. minut kada je Reno Ripar okrenuo rezultat u korist Nima.