Liga 1 - Minimalac Rena u Nantu

nedelja 13.01.2019.
16:53

U okviru 20. kola francuskog šampionata, "Kanarinci" su ugostili ekipu Rena.

Na stadionu "Bižur" u Nantu gostovala je ekipa Rena, a gosti su odneli ceo plen, slavili su sa 0:1 (0:1).

U sedmom minutu Nant dolazi do prednosti, strelac je bio Diego Karlos, ali je sudija odlučio da konsultuje VAR. Doneo je odluku da poništi pogodak, jer je Karlos igrao rukom.

Igrao se 13. minut kada je Ben Arfa sjajno centrirao iz slobodnog udarca, pronašao je Da Silvu, koji matira Tatarušanua i donosi prednost ekipi Rena.

Otišlo se na odmor sa 0:1 u korist Rena, a nakon 20ak minuta igre u nastavku Nant dolazi veoma blizu izjednačenja, Limbombe je pogodio stativu.

Mažid je solidno pokušao u 82. minutu, ali je golman Rena Kubek uspeo da interveniše.

Na kraju pobeda Rena, koji je tako skočio na šesto mesto na tabeli sa 29 osvojenih bodova, Nant 11. sa šest bodova manje.