• 09. februar 2020.

• 18:08

U okviru 24. kola francuskog šampionata Monpelje je slavio na svom stadionu.

Liga 1 - Minimalac Monpeljea sa igračem manje, Ristić
Fudbaleri Monpeljea slavili su pred svojim navijačima protiv Sent Etjena rezultatom 1:0 (1:0).

Igrao se 25. minut kada su stigli do prednosti, centaršut Sambije sa desne strane, Delor sjajno šutira glavom i donosi prednost domaćinu.

Ipak, problem za Monpelje je nastao u 41. minutu, kada je asistent kod gola Delora zaradio crveni karton. Oborio je Sambija protivnika u kontri na samoj ivici svog kaznenog prostora, sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Gosti su preuzeli inicijativu i dominirali u nastavku susreta, ali je Ruli ostao nesavladan, upisao je pet odbrana i sačuvao mrežu.

Pobeda Monpeljea, Mihailo Ristić se našao u startnoj postavi, zaradio je i žuti karton u 64. minutu, da bi ga 16 minuta kasnije na terenu zamenio Vargas.

Monpelje je sada peti sa 37 bodova, Sent Etjen je sa devet manje na 15. mestu na tabeli.