Liga 1 - Minimalac "Kneževa", Nant slavio sa dva igrača manje, Jovanović sa klupe gledao trijumf Bordoa, slavio i Sent Etjen

nedelja 30.08.2020.
17:11

Odigrana su još četiri susreta drugog kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka slavili su protiv Meca kao gosti, ponovo su posao napadača obavili defanzivci, tačnije uradio je to talentovani Badijašil. Videli smo i crveni karton za pulene Nika Kovača, a u finišu je šansu dobio i Stevan Jovetić.

Na gostovanju je slavio i Bordo, bili su bolji od Anžea, Vukašin Jovanović je meč presedeo na klupi "Žirondinaca".

Nant je kod kuće savladao Nim, iako je imao čak dva igrača manje u polju u završnici susreta, dok je Sent Etjen bio siguran na "Žofri Žišaru" protiv Lorijena.

Mec - Monako 0:1 (0:1)

Gol odluke pao je u 22. minutu, strelac je bio Benoa Badijašil, koji je pogodio i prvom kolu protiv Remsa.

Bio je to treći gol "Kneževa" ove sezone i treći koji su postigli defanzivci, uz Badijašila je pogodak u prvom kolu postigao i Disazi.

Problem za ekipu Nika Kovača je nastao kada je Fofana nakon dva minuta u drugom delu zaradio drugi žuti karton, čini se da je sudija bio prestrog.

Ipak, Monako je uspeo da izdrži do kraja i da upiše pobedu, prvi zvaničnu za Kovača od kako je preuzeo "Kneževe".

Anže - Bordo 0:2 (0:2)

Sve je bilo gotovo za samo dva minuta, najpre je u 25. minutu talentovani Džošua Maja doneo prednost "Žirondincima", na asistenciju Lorana Kosijelnog.

A onda, već u 27. minutu, Bašić strelac na asistenciju Hvanga, 2:0 za goste.

Anže je dominirao u drugom poluvremenu, imali su i stativu, ali je Kostil ostao nesavladan.

Nant - Nim 2:1 (2:0)

Neverovatan rasplet događaja u Nantu, "Kanarinci" su za manje od pola sata igre stekli dva gola prednosti, u strelce su se upisali Žiroto (11. minut) i Louza (27. minut) sa penala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je drugi strelac Nanta zaradio direktan crveni karton, da bi u 57. minutu Ferhat smanjio na 2:1.

Nim je imao i dva igrača više od 87. minuta, kada je Fabio zaradio drugi žuti karton, ali gosti to nisu uspeli da iskoriste, Nant je upisao trijumf.

Sent Etjen - Lorijen 2:0 (1:0)

Puleni Kloda Puela su bili prilično sigurni protiv ekipe Lorijena, a najveće zasluge za pobedu idu tandemnu Hamuma - Nordan.

Poveli su u 19. minutu, Nordan u ulozi asistenta, iskusni Hamuma je bio strelac.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon šest minuta igre u drugom delu Hamuma postavio i konačan rezultat, ponovo na asistenciju Nordana.

Do kraja nije bilo promena, pobeda za "Zelene".

Rems - Lil 0:1

Anže - Bordo 0:2
Mec - Monako 0:1
Nant - Nim 2:1
Sent Etjen - Lorijen 2:0