subota 02.03.2019.
19:00

Šampioni Francuske uspeli da preokrenu rezultat u 27. kolu Lige 1.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

PSŽ teže nego očekivano dobio borbeni Kaen sa 1:2 (0:0), Mbape sa dva gola preokrenuo rezultat i doneo tri boda Parižanima.

Prvo poluvreme je počelo nameštanjem nišanskih sprava.

Prvo je Kurzava u 4. minutu pogodio prečku da bi isto uradio i napadač Kaena Enco Kriveli u 13. minutu.

U 23. minutu Parižani su stigli do vođstva, ali posle konsultacije glavnog sudije sa VAR pomoćnicima gol se poništava i ostaje 0:0.

Do kraja prvog poluvremena gosti su terorisali golmana Kaena Sambu, ali se na poluvreme otišlo bez golova.

Međutim, na veliko iznenađenje domaći Kaen dolazi do vođstva!

Igrao se 56. minut kada je Fažier odlično uposlio Ningu koji postiže svoj četvrti gol za Kaen ove sezone.

Tuhelova četa je nastavila sa pritiscima što se isplatilo već u 59. minutu kada Mbape realizuje najstrožu kaznu.

Nastavljaju Parižani svoju inicijativu i još jednom Mbape spašava svoj tim.

Francuz je odlično reagovao na odbitak posle šuta Menijea i postiže svoj 24. gol u Ligi 1 za vođstvo svog tima. PSŽ vodi 2:1 u 87. minutu.