Liga 1 - Marselj vežbao fudbal na ostrvu

• 22. novembar 2013.

• 23:26

Fudbaleri Olimpik Marselja savladali su Ažaksio na gostovanju u prvom meču 14. kola francuske Lige 1 čime su napravili sjajnu uvertiru pred još jedno gostovanje na ostrvu ekipi Arsenala u okviru LŠ.

Pauza u francuskom šampionatu nije poremetila fudbalere Olimpik Marselja koji su nakon serije neusepha uspeli da veži drugi trijumf u Ligi 1.

Marselj je slavio na gostovanju Ažaksiou na Korzici rezultatom 3:1 (2:1), pa posle 14 odigranih utakmica Olimpik zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa bodom više od petoplasiranog Nanta koji ima meč manje.

Gosti su do prednosti stigli u 27. minutu meča preko Pajea a Peroco je samo četiri minuta kasnije izjednačio. Da Olimpik ode na odmor sa prednošću pobrinuo se Žinjak golom u 39. minutu a overu trijumfa izvršio je Tuvan golom u 14. minutu drugog dela meča.

Ekipi sa Korzike ovo je bio osmi poraz u šampionatu pa nema sumnje da će Ažaksio do kraja sezone voditi grčevitu borbu za opstanak, dok je Marselj napravio sjajnu uvertiru za predstojeći duel sa Arsenalom u Londonu.