23:00

Fudbaleri Olimpik Marseja ubedljivo su slavili na svom terenu na premijeri 24. kola francuskog šampionata.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Domaćin je na "Velodromu" slavio sa čak 6:3 (3:0) protiv ekipe Meca.

Nakon devet minuta igre, bilo je već 2:0 za domaćina, Sanson se odlično snašao pred golom gostiju u šestom minutu, da bi tri minuta kasnije Tovan postigao novi pogodak za domaću ekipu.

Bivši fudbaler Lila i Njukasla je u 44. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a to je bio i poslednji pogodak u prvom poluvremenu.

Nakon samo četiri minuta igre u nastavku Žermen je povisio na 4:0, da bi Tovan kompletirao het-trik u 56. minutu, na asistenciju Pajea. Bio je to 13. gol Tovana u tekućoj sezoni, ima i 11 asistencija i jedini je igrač uz Nejmara sa "dabl dabl" učinkom.

Gosti su 73. minutu smanjili na 5:1 preko Molea, ali je samo dva minuta kasnije pet golova prednosti Marseju vratio Kostas Mitroglu.

Mec je sačuvao obraz golovima Molea u 84. minutu i Niana u poslednjem minutu regularnog dela.

Marsej se vratio na drugo mesto na tabeli, imaju 51 bod, osam manje od vodećeg Pari sen Žermena, ali i utakmicu više od "Svetaca". Mec zakovan za dno, sa 18 osvojenih bodova.