subota 22.02.2020.
19:26

U okviru 26. kola francuskog šampionata Marsej je ugostio Nant.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Olimpik Marseja poraženi su na svom stadionu od Nanta rezultatom 1:3 (1:1).

Gosti su poveli u 34. minutu, sjajano je Bamba prebacio loptu na dalju stativu, gde je usamljen bio Limbombe, koji lako trese mrežu domaćina sa par metara.

Ipak, samo pet minuta kasnije, predivan udarac Sansona sa ivice kaznenog prostora, golman Nanta je zakačio loptu, ali to nije bilo dovoljno, ona je odsela u mreži "Kanarinaca" za 1:1.

Otišlo se na odmor sa nerešenim rezultatom, da bi gosti stigli do nove prendosti u 53. minutu.

Sjajan udarac Bambe sa ivice kaznenog prostora, golman Marseja je bio nemoćan.

U samom finišu je Olimpik mogao do novog izjednačenja, ali je Alvaro iz dobre situacije tukao pored gola, da bi u nadoknadi vremena defanzivac Marseja otklonio sve dileme na ovom susretu, autogolom.

Mandanda je odbranio pokušaj gostiju nakon kontre, lopta se odbila do još jednog igrača Nanta, od njega se odbila do Alvara, od kojeg je završila u mreži domaće ekipe.

Marsej ostaje drugi nakon ovog poraza sa 52 boda, Nant je sada sa 15 bodova manje na 10. mestu na tabeli.

Nemanja Radonjić nije bio u timu Marseja, zbog operacije koju je nedavno obavio kako bi rešio problem sa preponama.