Počela je sezona 2020/21 u Francuskoj, danas su odigrana još tri susreta prvog kola.

Lorijen, koji se letos vratio u elitu, slavio je kod kuće veoma ubedljivo protiv Starzbura, dok je Nim bio još ubedljiviji, Brest je deklasiran na "Kostijeru".

Pobedu je upisala i Nica, ekipa Patrika Vijere bila je bolja od još jednog povratnika, ekipe Lensa.

Nešto ranije danas Monako i Rems su remizirali na stadionu "Luj drugi".

Lorijen - Strazbur 3:1 (0:1)

Veliki preokret u Lorijenu, gosti su poveli u 30. minutu preko Čairija i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, samo 15 minuta je trebalo domaćinu u drugom delu da preokrene rezultat.

Najpre je u 51. minutu Visa poravnao rezultat, nakon centaršuta Bojsgarda, da bi samo devet minuta kasnije gosti skrivili penal, koji je u gol pretvorio austrijski internacionalac Grbić.

Pobedu Lorijena je u 87. minutu overio Hamel, koji je pokupio jedan odbitak nakon kontre i loptu smestio u praznu mrežu.

Nim - Brest 4:0 (2:0)

Poveli su domaći igrači već u osmom minutu, strelac je bio Denki, da bi u 31. minutu Meling povisio na 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 69. minutu Filipotu postigao i treći gol za domaćia.

U 77. minutu novi peh za goste, Šardone je zaradio direktan crveni karton, što je Nim iskoristio da dođe i do četvrtog pogotka, preko Konea u 84. minutu.

Nica - Lens 2:1 (1:1)

Još jedan preokret u prvom kolu, Lens je poveo u 11. minutu iz penala, precizan izvođač najstrože kazne bio je iskusni Gael Kakuta.

Ipak, domaćin je do poravnanja stigao brzo, igrao se 23. minut kada je talentovani Guiri postigao pogodak na asistenciju Kamare.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi isti fudbaler u 75. minutu preokrenuo rezultat, ovoga puta na asistenciju Liz Melua.

Do kraja nije bilo promena, pobeda za ekipu Patrika Vijere.

Lorijen - Strazbur 3:1
Nim - Brest 4:0
Nica - Lens 2:1

ranije danas, Monako - Rems 2:2