subota 02.02.2019.
22:15

Aktuelni viceprvak upisao redak trijumf ove sezone, utisak je da su bolji dani pred "Kneževima".

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka slavili su na svom stadionu protiv Tuluza sa 2:1 (1:1), te su se tako popeli sa 19. na 18. mesto na tabeli Lige 1, ostvarivši prvi trijumf kod kuće ove sezone!

Igrao se 15. minut kada su poveli, novajlija iz madridskog Atletika Želson Martins proigrava Golovina, a ruski reprezentativac beži odbrani Tuluza i postiže pogodak za 1:0. On je tako postao i prvi ruski fudbaler koji je postigao gol u Ligi 1 još od 2005. godine, kada je Sergej Semak bio strelac za PSŽ.

Ipak, nije dugo trajala radost izabranika Leonarda Žardima, nakon kornera Sangarea, Žulijen matira Subašića za 1:1.

Mogao je raspoloženi Golovin do drugog gola samo šest minuta kasnije, ali je nakon sjajnog prodora pogodio prečku.

Otišli se sa nerešnim rezultatom na odmor, da bi u 62. minutu prednost "Kneževima" vratio novajlija iz Čelsija, Sesk Fabregas.

Španac je u klub došao na nagovor Tijerija Anrija, da bi par nedelja kasnije Francuz ostao bez posla na "Luju drugom", vratio se na klupu Monaka Žardim, a pod Portugalcem bivši vezista Arsenala i Barse postiže svoj prvi gol u Francuskoj.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Monako je izdržao i upisao prvi trijumf posle šest vezanih mečeva u Ligi 1.

Više nisu pretposlednji, sada su prvi ispod crte sa 18 bodova iz 23 kola, Tuluz je na 14. mestu sa osam bodova više od njih.

U preostala dva duela u istom terminu, Anže je sa 1:0 slavio kod kuće protiv Dižona, golom Baokena, da bi Ren, takođe kod kuće, savladao Amjen minimalcem, Zefane je postigao gol odluke u 82. minutu