Liga 1 - Lion zauzeo treće mesto

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.04.2016.
23:11

'Lavovi' na krilima Lakazeta i Gezala pokorili Lorijen i na pravi način iskoristili težak poraz Nice u Parizu da zasednu na poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Na spuštanju zavese na 32. kolo francuske Lige 1, Olimpik Lion je kao gost savladao Lorijen rezultatom 3:1.

Domaćin je poveo u 36. minutu meča preko Varisa, ali je pred kraj prvog poluvremena Aleksandr Lakazet poravnao rezultat.

Promena nije bilo sve do 10 minuta pre kraja utakmice, kada je Gezal na asistenciju Matjea Valbuene preokrenuo rezultat.

Inače, Valbuena je ušao u igru pet minuta pre no što je namestio gol i može se reći da je bio inicijator pobede gostiju.

Sve dileme okončao je Lakazet svojim drugom golom na meču u 84. minutu, asistirao mu je Gezal.

"Lavovima" jeovo četvrta pobeda u poslednjih pet prvenstvenih utakmica, dospeli su na treće mesto na tabeli i prišli drugoplasiranom Monaku na samo tri boda zaostatka.

Lorijen ostaje na 39 osvojenih bodova, šest bodova daleko od oapsne zone na šest kola pre kraja.

Ranije danas, Marselj je nastavio seriju očajnih rezultata porazom na Korziki od Bastije, dok je Lil kao gost razbio Nant sa 3:0.